تناسب مدل و رنگ لباس با چهره و اندام

تناسب مدل و رنگ لباس با چهره و اندام

چه مدلی بهم میاد؟

چه مدلی بهم می یاد ؟

تناسب مدل و رنگ لباس با چهره و اندام

  1. به دنبال مدهای ماندگار باشید

از مدهایی که خیلی به روز هستند دوری کنید به دنبال مدهای که ماندگار هستند و آزمایش خودشان را پس دادند مثل چرم، گلدار تیره، شطرنجی و دوخت های اندامی مانند شلوارهای راسته

  1. از لباس های راحت استفاده کنید

از لباس هایی که روی اندام نه زیاد گشاد و نه تنگ باشند و در آن احساس راحتی دارید، استفاده کنید.

  1. لباس های مناسب سن تان بپوشید

لباس هایی بپوشید که مناسب سن تان باشد، چون سن شما را به جای جوان تر، پیرتر نشان می دهد.  احتمالا دیگران هم متوجه می شوند اما نه آنطور که شما دوست دارید  50ما در جامعه توقع داریم برخی مدها را در گروه سنی خاصی ببینیم، اگر شما یک زن  ساله لباس بپوشید با توقعات ما ناسازگار خواهد بود 19ساله باشید و مانند یک دختر که این عدم تناسب می تواند زننده باشد.

  1. هماهنگی لباس بالاتنه با پایین تنه فراموش نشود

پوشیدن لباس های که با هم جور نیست برای تمام سنین ناخوشایند است یکی از قوانین اساسی این است که اگر دامن تنگ سیاه می پوشید، لباس بالاتنه خود را گشادتر و شادتر انتخاب کنید یا برعکس این روش نه تنها بدنتان را در بهترین حالت نشان می دهد بلکه نقاطی که مشکل دارد و شما از آن مطمئن نیستید هم پنهان می کند.

  1. از رنگ های کلاسیک استفاده کنید

از رنگ های کلاسیک قوی مثل سیاه، سرمه ای، خاکستری، زیتونی، شتری و سفید استفاده کنید و از رنگ های تند مثل قرمز، ارغوانی، لاجوردی و زمردی برای پرکردن جاهای خالی وا یجادا نرژی باا ستفادها ز وسایل جانبی رنگی مثل کیف، گوشواره، کفش، شال و یا روسری بهره مند شوید. حتی الامکان از رنگ های تیره در زیر و رنگ های روشن در روی لباس تان و از رنگ های شاد و روشن برای شال و روسری استفاده کنید.

  1. قرمز برای پوست تیره و چشمان قهوه ای

درصورتی که پوستی تیره و چشمانی قهوه ای دارید می توانید این رنگ ها را بپوشید قرمز و نارنجی، سبز و بژ، سبز و بنفش تیره، قرمز و مشکی، سبز و گوجه ای، قرمز و خاکستری.

  1. بژ و سفید برای پوست روشن و موهای تیره

درصورتی که پوستی روشن و موهای تیره دارید این ترکیب رنگ ها به شما می آید  بژ و سفید، خرمایی و زرد و خاکستری.

  1. شکلاتی و قرمز برای پوست و موهای روشن

درصورتی که پوست و موهای تان روشن است این ترکیب را انتخاب کنید شکلاتی و قرمز، خاکستری و مشکی، شتری و مشکی.

  1. از پوشیدن رنگ های نزدیک  بهم یا تضاد با هم خودداری کنید

از پوشیدن رنگ هایی که خیلی نزدیک بهم هستند و یا خیلی تضاد دارند مانند بنفش و زرد، سبز و آبی، قرمز و صورتی، آبی تیره و مشکی خودداری کنید.

 

فایل

نوشته شده توسط خانم مهناز نیکبخت در اصفهان امروز  11 بهمن۱۳۹۳

keyboard_arrow_up