آموزش خیاطی مانتو

 

آموزش خیاطی مانتو ساده

آموزش خیاطی مانتو ساده امروزه از آن دوره هایی است که افراد زیادی مایل هستند تا در آن شرکت نمایند. بسیاری از افراد نیمه حرفه ای ترجیح می دهند تا با تکنیک های دوخت چندین مدل مانتوی ساده آشنا گردند تا بتوانند پاسخگوی نیاز و درخواست مشتریان خود باشند. در دوره های آموزش خیاطی مانتو ساده شما یاد خواهید گرفت تا به راحتی الگوهای مناسب برای مانتو طراحی کرده، با نحوه دوخت آن آشنا شده و بتوانید به راحتی عیب یابی نمایید.

 

چگونه می توان آموزش خیاطی مانتو ساده را فرا گرفت؟

امروزه دورهای فراوانی برای آموزش خیاطی مانتو ساده ارائه می شوند که به صورت حضوری یا غیرحضوری برگزار می گردند. دوره های غیرحضوری چون دارای هزینه کمتری هستند، صرفه اقتصادی بیشتری دارند. حتی اشخاص نیمه حرفه ای می توانند از این موارد استفاده نمایند تا مهارت خود را افزایش دهند. در دوره های آموزش خیاطی مانتو ساده عموما تمام نکات تئوریک و عملی رشته خیاطی بیان می شود. البته افرادی که مایل هستند تا این مهارت را بیاموزند لازم است تا ابتدا با تکنیک های نازک دوزی آشنا باشند. در آموزش خیاطی مانتو ساده عموما دوخت مانتوهای زیر آموزش داده می شود:

 

  • مدل عبایی
  • مدل های جلوباز
  • مدل های جلو بسته
  • مدل های کتی
  • مدل های اداری

آیا شرکت در دوره های آموزش خیاطی مانتو ساده اجباری است؟

به صورت کلی در ایران و تعدادی دیگر از کشور ها، پوشیدن مانتو الزامی بوده و به همین دلیل بخشی از لباس های ضروری روزمره است لذا با توجه به اینکه تقاضا برای آن زیاد است، توصیه می شود تا افراد با شرکت در دوره های آموزش خیاطی مانتو ساده، مهارت خود را افزایش دهند تا از این طریق بتوانند کسب درآمد نمایند. وقتی شما مهارت های مذکور را توانستید فرا بگیرید، قادر خواهید بود تا در مزون های شخصی، تولیدی ها و کارخانه های مربوطه شروع به فعالیت نمایید. در نظر داشته باشید که یادگیری دوخت مانتو برعکس اسم آن دشوار نمی باشد و شما قادر خواهید بود تا با پشت سر گذاشتن چند مرحله ساده با فوت و فن آن آشنا شوید. از همین رو در ادامه می توانید آموزش خیاطی مانتو ساده را به صورت گام به گام مشاهده نمایید.

 

آموزش خیاطی مانتو ساده بدون الگو:

همواره باید در نظر داشته باشید که مانتوهای فعلی می توانند با الگو یا بدون الگو تهیه و تولید شوند. دوخت مانتو با الگو بسیار دقیق تر و تهیه آن بدون الگو راحت تر و سریع تر می باشد. در بین انواع مانتو ها، مانتوهایی که به صورت جلو بسته بوده و بدون الگو تهیه می شوند، بسیار آسان تر و البته کاربردی تر می باشند که در ادامه می توانید با نحوه دوخت آن آشنا شوید:

 

مرحله اول:

در مرحله اول از آموزش خیاطی مانتو ساده جلو بسته لازم است تا در وسط پارچه، اندازه سرشانه را به درستی مشخص نموده و بر اساس اندازه گیری تا پایین به اندازه قد مانتو برش بزنید. سپس نوبت به مشخص نمودن آستین است که بر اساس اندازه گیری از ناحیه سر آستین تا مچ دست را بر روی پارچه مشخص کرده و قیچی می نماییم. به عنوان یک نکته در آموزش خیاطی مانتو ساده باید در نظر داشته باشید که عموما برای سرآستین حدود 30 سانتی متر در نظر می گیریم و برای اینکه دوخت تمیز تری نیز داشته باشیم حدود 2 سانتی متر به داخل حرکت کرده و جای دوخت در نظر می گیریم .

مرحله دوم:

عموما در آموزش خیاطی مانتو ساده از دو رنگ پارچه استفاده می شود که جلوه زیباتری داشته باشد، می توانید سر آستین ها را با رنگ پارچه دیگر مشخص نمایید. برای این کار لازم است تا از سرشانه بر روی آستین، حدود 30 سانتی متر پایین آمده وبرش دوم را بر روی پارچه دیگر انجام دهید .

 

 

همانگونه که می بینید، شکل کلی مانتو تا به این لحظه مشخص گردید. برای آسان تر شدن کار می توان از انواع یقه های گرد برای مانتو استفاده نمود که نیاز به برش خاصی نداشته باشد. لذا با سجاف دادن به آن و دوخت درزها، شما قادر خواهید بود که مانتو ساده خود را به تن نمایید.

 

آیا آموزش خیاطی مانتو ساده می تواند در بازار مفید باشد؟

آموزش خیاطی مانتو ساده برای افرادی که قصد دارند، سریعا وارد بازار کار شوند و اقدام به کسب درآمد نمایند، بسیار مفید می باشد. این افراد به راحتی خواهند توانست تا جذب تولیدی ها شده و در سری دوزی ها نیز فعالیت نمایند. البته برای اینکه بتوانید مدت آموزش خود را کاهش دهید، همواره پیشنهاد می گردد تا با نکات اولیه خیاطی آشنا باشید .

 

این دوره های آموزشی عموما کوتاه مدت بوده و نیاز نیست تا مدت ها زمان برای آن سپری نمایید. البته باید به این مورد نیز توجه داشته باشید که موارد ابتدایی در دوره های نازک دوزی بیان می گردند اما مهارت های حرفه ای در دوره های ضخیم دوزی توضیح داده می شوند تا افراد بتوانند به صوت حرفه ای ظاهر گردند.

 

جمع بندی:

در حال حاضر پکیج ها و آموزشگاه های بسیاری در اطراف ما وجود دارند که اقدام به برگزاری دوره های آموزش خیاطی مانتو ساده می نمایند. در این دوره ها تلاش می شود تا ابتدا دوخت با الگو یاد داده شود تا افراد پس از یادگیری مبانی اولیه به سمت دوخت مانتو بدون الگو حرکت نمایند. پس از اینکه مبانی اولیه تهیه الگو آموزش داده شد، نوبت به برآورد پارچه است. این مورد نیز خود تکنیکی است که با توجه به نوع مدل و پارچه ای که مد نظر دارید دارای فوت و فن های بسیاری است. به عنوان آخرین مرحله در آموزش خیاطی مانتو ساده نیز، نحوه دوخت و دوز، برش بر روی پارچه و رفع عیب بیان می گردد.

keyboard_arrow_up